Zespół Szkół Ekonomicznych Nr 2 w Krakowie znalazł się wśród 50 szkół w Polsce, w których realizowany jest projekt "Uczeń online". W ramach projektu prowadzone są zajęcia pozalekcyjne, których celem jest nie tylko utrwalenie i pogłębienie wiedzy, lecz przede wszystkim rozwój kluczowych kompetencji uczniów (między innymi takich jak kreatywność, praca w grupie, praktyczne zastosowanie wiedzy).
Zajęcia pozalekcyjne prowadzone są przez nauczycieli w 50 szkołach w całej Polsce w czterech obszarach tematycznych: humanistycznym, matematyczno-fizycznym, biologiczno-chemicznym oraz lingwistycznym. Zajęcia są dla uczniów bezpłatne.
W ZSE 2 w Krakowie prowadzone są zajęcia w ramach koła humanistycznego. Jego opiekunem jest nauczyciel historii p. Dariusz Błądek. Zajęcia prowadzone są zarówno w formie stacjonarnej jak i w formie wycieczek tematycznych (muzea, zabytki, teatr, wyższe uczelnie).
Istotą projektu jest wykorzystanie w procesie edukacyjnym metod e-learningowych. W utworzonym serwisie uczenonline.pl uczniom udostępniono cyfrowe narzędzia pracy własnej i grupowej - bibliotekę multimediów, wzorcowe kursy i testy, forum dyskusyjne. W serwisie publikowane są również materiały e-learningowe tworzone przez uczniów. Najlepsze publikacje są nagradzane w organizowanych cyklicznie (dwa razy w roku szkolnym) konkursach. Serwis jest również źródłem wiedzy o aktualnych inicjatywach edukacyjnych współfinansowanych z EFS lub środków krajowych.
W ramach projektu zaplanowano także udział uczniów w zajęciach wyjazdowych na najlepsze uczelnie wyższe w całej Polsce. Celem wykładów jest wykorzystanie możliwości, jakie daje nowoczesna baza dydaktyczna uczelni, skorzystanie z wiedzy kadry naukowej, a także wzmocnienie motywacji do kontynuowania nauki na studiach i wsparcie uczniów w wyborze dalszej ścieżki kształcenia.
Podczas wakacji, dla uczniów uczestniczących w zajęciach w ramach kół naukowych, organizowane są kilkudniowe, pełne atrakcji, obozy naukowe. Stanowią one okazję do nawiązania kontaktów z kolegami i koleżankami z całej Polski.
Każdy uczeń biorący udział w projekcie ma bezpłatny dostęp do profesjonalnych, e-learningowych kursów multimedialnych, wśród nich językowych, których dostawcą jest projektodawca - SuperMemo World sp. z o.o. Kursy oparte są na wspieranej komputerowo metodzie szybkiej nauki SuperMemo, opracowanej na podstawie wieloletnich badań naukowych nad mechanizmami zapamiętywania informacji. Uczniowie zaangażowani w projekt otrzymują także atrakcyjne gadżety komputerowe.
Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet III. Wysoka jakość systemu oświaty, Działanie 3.3. Poprawa jakości kształcenia, Poddziałanie 3.3.4 Modernizacja treści i metod kształcenia. Realizowany jest w okresie 01.05.2010 r. - 30.09.2014 r.