Plan nauczania Technikum obejmuje wszystkie przedmioty ogólnokształcące wg planu nauczania liceum ogólnokształcącego. Nauka przedmiotów zawodowych rozpoczyna się od klasy pierwszej. W trakcie nauki będziesz odbywał praktyki zawodowe u pracodawców w firmach i instytucjach, w rzeczywistych warunkach pracy. Szkoła oferuje praktyki zagraniczne w ramach programu ERASMUS. Zdobędziesz też wiele dodatkowych umiejętności, poszukiwanych przez pracodawców, na organizowanych kursach, warsztatach i stażach zawodowych.
Zdobyte w zawodzie kwalifikacje są potwierdzane egzaminami zewnętrznymi. Po ukończeniu szkoły będziesz przygotowany do pracy w wyuczonym zawodzie, możesz też prowadzić własną firmę, a także kształcić się dalej na studiach po zdaniu egzaminu maturalnego.
Technik ekonomista
Technik ekonomista organizuje pracę biura firmy, oblicza wskaźniki niezbędne do określenia sytuacji ekonomiczno-finansowej firmy, prowadzi uproszczoną księgowość oraz dokumentację kadrową. Absolwent technikum w zawodzie technik ekonomista może podejmować pracę jako księgowy w firmach prowadzących uproszczoną ewidencję, pracownik działu kadr i płac, pracownik sekretariatu, specjalista do spraw marketingu lub zostać przedsiębiorcą.
W trakcie nauki uczniowie zdobywają kwalifikacje zawodowe udokumentowane certyfikatami:
EKA.04. Prowadzenie dokumentacji w jednostce organizacyjnej
EKA.05. Prowadzenie spraw kadrowo-płacowych i gospodarki finansowej jednostek organizacyjnych
a po ukończeniu szkoły dyplom zawodowy technika ekonomisty.
Absolwenci naszej szkoły po zdobyciu świadectwa maturalnego są przygotowani do podjęcia studiów na uczelniach wyższych.
Wybierz zawód, który pozwoli Ci jednocześnie na rozwijanie Twoich zainteresowań oraz znalezienie wymarzonej i dobrze płatnej pracy.
Technik rachunkowości
Technik rachunkowości jest idealnym zawodem dla osób dokładnych i sumiennych, którym niestraszne są wszelkiego rodzaju rozliczenia, analizy oraz sprawozdania finansowe. Przyszły absolwent otrzymuje wykształcenie zarówno w zakresie prowadzenia księgowości i rozliczania danin publicznych, jak i rozliczania wynagrodzeń, zgłaszania pracowników do ZUS oraz rozliczania należnych składek. Podczas lekcji uczniowie przygotowywani są do prowadzenia analizy finansowej, korzystania z programów komputerowych niezbędnych w pracy księgowego oraz prowadzenia rozliczeń kadrowo-płacowych. Technicy klasyfikują aktywa i pasywa, uczą się prowadzić księgi rachunkowe, rozliczać bilans, sporządzać sprawozdania finansowe oraz dokumentację przebiegu inwentaryzacji. Technik rachunkowości dokonuje także rozliczeń z fiskusem, zna i potrafi zastosować przepisy ordynacji podatkowej, prawa pracy, prawa cywilnego, gospodarczego i finansów publicznych.
W trakcie nauki uczniowie zdobywają kwalifikacje zawodowe udokumentowane certyfikatami:
EKA.05. Prowadzenie spraw kadrowo-płacowych i gospodarki finansowej jednostek organizacyjnych
EKA.07. Prowadzenie rachunkowości
a po ukończeniu szkoły dyplom zawodowy w zawodzie technik rachunkowości.
Absolwent technikum w zawodzie technik rachunkowości może podjąć pracę jako przedsiębiorca, księgowy, zarządzać kadrami i finansami firmy.
Absolwenci naszej szkoły po zdobyciu świadectwa maturalnego są przygotowani do podjęcia studiów na uczelniach wyższych. Chcesz dowiedzieć się więcej o perpektywach pracy w zawodach związanych z rachunkowością i finansami - obejrzyj..
Jako poszukiwany na rynku pracy specjalista, będziesz człowiekiem sukcesu.
Technik handlowiec
Technik handlowiec zostanie wyposażony w wiedzę o funkcjonowaniu rynku, planowaniu działań sprzedażowych i monitorowaniu ich efektów, realizacji transakcji kupna i sprzedaży, profesjonalnej obsłudze klientów, aktywnej komunikacji z klientem biznesowym, towaroznawstwie, działaniach marketingowych, technikach informatycznych, organizacji pracy w punktach sprzedaży oraz online, nowoczesnej rachunkowości, prawie (cywilnym i handlowym) oraz regułach współpracy z kontrahentami.
W trakcie nauki uczniowie zdobywają kwalifikacje zawodowe udokumentowane certyfikatami:
HAN.01. Prowadzenie sprzedaży
HAN.02. Prowadzenie działalności handlowej
a po ukończeniu szkoły dyplom zawodowy technika handlowca.
Absolwent technikum w zawodzie technik handlowiec może podjąć pracę jako menager handlowy, przedstawiciel handlowy, kierownik sklepu, hurtowni, zarządzać działem marketingu danej firmy lub zarządzać sklepem internetowym. Może też prowadzić własną firmę handlową.
Absolwenci po zdobyciu świadectwa maturalnego są przygotowani do podjęcia studiów na uczelniach wyższych.
Ten zawód daje Ci wiele możliwości.
Technik logistyk
Technik logistyk to zawód dla tych, którzy są kreatywni, odważni i przedsiębiorczy, nie boją się wyzwań, mają zdolności organizacyjne oraz potrafią planować.
Logistyk należy obecnie do najbardziej poszukiwanych i najwyżej cienionych zawodów na rynku pracy.
Technik logistyk zajmuje się planowaniem, organizowaniem, kierowaniem i kontrolowaniem przemieszczania towarów od producenta do konsumenta, analizuje stan zakupów, obsługuje zamówienia i organizuje transport wykorzystując w tym celu systemy informatyczne.
W trakcie nauki uczniowie zdobywają kwalifikacje zawodowe udokumentowane certyfikatami:
SPL.01. Obsługa magazynów
SPL.04. Organizacja transportu
a po ukończeniu szkoły dyplom zawodowy w zawodzie technik logistyk.
Absolwent technikum w zawodzie technik logistyk może podjąć zatrudnienie zarówno w jednostkach miejskich usług infrastrukturalnych: komunikacja miejska, gospodarka odpadami, dystrybucja towarów jak i w działach logistyki przedsiębiorstw przemysłowych, handlowych, dystrybucyjnych, transportowo-spedycyjnych i spedycyjnych. Najczęściej pracuje jako koordynatorzy zaopatrzenia i zbytu, spedytor, przedstawiciel handlowy, magazynier, specjalista do spraw sprzedaży i prognozowania popytu - planowania zakupów, handlu elektronicznego, obsługi klientów czy zarządzania centrum dystrybucyjnym, a także jako administrator taboru i organizator transportu.
Absolwent po zdobyciu świadectwa maturalnego jest przygotowany do podjęcia studiów na uczelniach wyższych.
Ciągle masz w głowie pytania: co? gdzie? jak? kiedy? – odpowiesz - znalazłeś receptę na sukces.
Technik lotniskowych służb operacyjnych
Jeżeli interesują Cię zagadnienia związane z funkcjonowaniem lotniska, fascynuje Cię jak zorganizowane są działania lotniskowych służb operacyjnych to zawód dla Ciebie.
Technik lotniskowych służb operacyjnych może pracować przy obsłudze pasażerów w punktach informacyjnych, przy stanowiskach check- in podczas odprawy pasażerów, jako dyżurny operacyjny portu lotniczego nadzorując bezpieczeństwo ruchu samolotu, pojazdów, ładunków i osób pieszych na terenie lotniska. Uzyskanie tytułu technika lotniskowych służb operacyjnych stanowić może punkt wyjściowy do dalszej edukacji w kierunku Służby Celnej, Służby Granicznej jak również w zarządzaniu infrastrukturą lotniskową.
W trakcie nauki uczniowie zdobywają kwalifikacje zawodowe udokumentowane certyfikatem:
TLO.02. Obsługa operacyjna portu lotniczego i współpraca ze służbami żeglugi powietrznej.
a po ukończeniu szkoły dyplom zawodowy w zawodzie technik lotniskowych służb operacyjnych.
Absolwent po zdobyciu świadectwa maturalnego jest przygotowany do podjęcia studiów na uczelniach wyższych.
U nas dostaniesz skrzydeł do dalszego prestiżowego życia.
"To Travel is to Live" - Hans Christian Andersen
Technik organizacji turystyki to zawód stworzony dla ludzi którzy kochają piękno świata i natury, pragną spełniać marzenia swoje i innych o podróżach. Jeżeli jesteś ciekaw świata oraz fascynują Cię podróże - te małe i duże to zawód dla Ciebie - Twoja przyszłość.
W trakcie nauki nauczysz się wielu praktycznych umiejętności przydatnych w zawodzie:
sporządzać programy, organizować i obsługiwać imprezy turystyczne, konferencje, kongresy czy targi, planować i kalkulować koszty imprez i usług turystycznych, korzystać ze specjalistycznych programów komputerowych stosowanych do obsługi ruchu turystycznego, zaplanować trasy podróży i dokonywać rezerwacji u różnych dostawców usług turystycznych, prowadzić informację turystyczną, opracowywać materiały promocyjne, informatory i katalogi usług turystycznych, prowadzić sprzedaż i rozliczanie usług i imprez turystycznych, języka obcego zawodowego (posługiwać się językiem obcym w branży turystycznej).
W trakcie nauki uczniowie zdobywają kwalifikacje zawodowe udokumentowane certyfikatami:
HGT.07. Przygotowanie imprez i usług turystycznych
HGT.08. Obsługa klienta oraz rozliczanie imprez i usług turystycznych
a po ukończeniu szkoły dyplom zawodowy w zawodzie technik organizacji turystyki.
Jako absolwent możesz podjąć pracę jako: organizator imprez turystycznych, specjalista ds. turystyki, specjalista ds. sprzedaży i obsługi turystycznej, organizator konferencji i kongresów, pilot wycieczek, rezydent biura podróży, animator czasu wolnego, pracownik informacji turystycznej, przewodnik turystyczny.
Możesz pracować w:
biurach podróży,
ośrodkach informacji turystycznej,
hotelach i innych obiektach noclegowych,
wydawnictwach opracowujących i publikujących przewodniki i albumy turystyczne,
instytucjach zajmujących się organizacją i promocją turystyki regionalnej, ogólnopolskiej lub międzynarodowej,
prowadzić własną działalność gospodarczą w zakresie usług turystycznych.
Absolwent po zdobyciu świadectwa maturalnego jest przygotowany do podjęcia studiów na uczelniach wyższych.
Każdą podróż rozpoczyna pierwszy krok. Zrób go z nami.
Technik hotelarstwa
Technik hotelarstwa to praca w międzynarodowym środowisku. Zajmuje się planowaniem, organizowaniem, oferowaniem oraz koordynowaniem i wykonywaniem usług w obiektach hotelowych.
Przygotowuje rezerwacje i ustala szczegóły dotyczące zakresu zamówionych usług, sposobu ich świadczenia oraz preferowanej formy zapłaty.
Ma za zadanie przyjmowanie gości do obiektów hotelowych oraz wykwaterowywanie z obiektów. Zajmuje się rozliczaniem kosztów pobytu gości oraz przyjmowaniem należności.
Zajmuje się również organizowaniem oraz oferowaniem usług o charakterze konferencyjnym, turystycznym, rekreacyjno-sportowym oraz Wellness i SPA, a także realizuje imprezy okolicznościowe.
Do obowiązków technika hotelarstwa należy także: prowadzenie korespondencji z odbiorcami usług hotelowych oraz obsługa sprzętu biurowego. Obsługuje programy komputerowe używane w hotelarstwie. Zajmuje się także promocją usług z wykorzystaniem różnych form reklamy, sprzedaży, promocji sprzedaży oraz technik z zakresu public relations.
Prowadzi dokumentację eksploatacyjną obiektu hotelarskiego, oblicza i interpretuje wskaźniki wykorzystania bazy hotelowej oraz wskaźniki sprzedaży i opłacalności prowadzonej działalności. Utrzymuje czystość i porządek w obiekcie hotelarskim. Przygotowuje i podaje śniadania.
Możesz pracować w:
hotelach i pensjonatach,
uzdrowiskach, ośrodkach wypoczynkowych a także na promach, statkach.
W trakcie nauki uczniowie zdobywają kwalifikacje zawodowe udokumentowane certyfikatami:
HGT3 – obsługa gości w obiekcie świadczące usługi hotelarskie
HG6 – planowanie i realizacja usług w recepcji
a po ukończeniu szkoły dyplom zawodowy w zawodzie technik hotelarstwa.
Absolwent po zdobyciu świadectwa maturalnego jest przygotowany do podjęcia studiów na uczelniach wyższych.