1970/71 - Szkoła otrzymuje samodzielny budynek na os. Kalinowym 18. Znajduje w nim znakomite warunki do nauki 1220 uczniów uczących się w 32 oddziałach. Młodzież ma do dyspozycji świetlicę, w której pracują zespoły artystyczne oraz piękne obiekty sportowe. Rozwija się sport szkolny i turystyka. Szkolne rajdy stają się stałą formą spędzania czasu wolnego przez uczniów i nauczycieli. Przy szkole działa szczep ZHP "Iskra", młodzież zdobywa II miejsce w "Korowodzie Młodości" w czasie Dni Nowej Huty. Szkolny Zespół Pieśni i Tańca przyjmuje nazwę "Kalinka".
1971/72 - Szkoła nosi nazwę: II Liceum Ekonomiczne i Zasadnicza Szkoła Handlowa Nr 2 w Krakowie-Nowej Hucie i świętuje jubileusz 20-lecia. Szkołę opuszcza absolwent z numerem 3000. Jedna z drużyn harcerskich otrzymuje imię bułgarskiego poety Nikoły Wapcarowa, nawiązuje ona bliskie kontakty z Towarzystwem Przyjaźni Polsko-Bułgarskiej, co zaowocuje później wymianą ze szkołą ekonomiczną w Bułgarii. Dużą pomoc świadczy szkole w urządzaniu pracowni i obiektów sportowych zakład opiekuńczy - Przedsiębiorstwo Konstrukcji Stalowych "Mostostal".
1972/73 - Decyzją Kuratora Oświaty i Wychowania w Krakowie istniejące typy szkół zostają połączone w Zespół Szkół Ekonomicznych Nr 2, a jego dyrektorem zostaje mgr Tomasz Majewski. W Zespole Szkół powołane zostaje 4-letnie Liceum Zawodowe i 2-letnie Policealne Studium Zawodowe.
1974/75 - Szkołę opuszczają pierwsi absolwenci PSZ. Słuchacze Studium tworzą kabarecik szkolny, którego występy stanowią piękną oprawę uroczystości szkolnych. Szczep ZHP "Iskra" otrzymuje sztandar ufundowany przez Towarzystwo Przyjaciół ZHP.
1975/76 - W związku z brakiem miejsc dla dzieci uczęszczających do szkoły podstawowej zapada decyzja o przeniesieniu szkoły na os. Spółdzielcze 6. Młodzież i rodzice przenoszą sprzęt i pomoce dydaktyczne do zaadaptowanego do potrzeb szkoły średniej budynku.
1976/77 - Szkoła obchodzi uroczyście w Teatrze Ludowym jubileusz 25-lecia. Słuchacze Wydziału dla Pracujących fundują szkole nowy, piękny sztandar.
1977/78 - Wieloletnia działalność szkoły na rzecz środowiska lokalnego zostaje nagrodzona przez Ministra Oświaty w Konkursie "Otwartych Szkół".
1979/80 - Poprawia się baza szkoły dzięki opiece przedsiębiorstw handlowych, które podpisują umowy patronackie ze szkołą. Wyposażają one kolejne pracownie - szkoła zyskuje nowe meble i sprzęt audiowizualny. W wojewódzkim konkursie prac dyplomowych uczennica Liceum zajmuje I miejsce.
Napisane przez MS
dnia 07.11.2007 18:50 ·
0 komentarzy ·
3448 czytań ·