2004/2005 - Święto Szkoły obchodzimy w Sali widowiskowo- sportowej Akademii Ekonomicznej. Od 19 lat uczelnia sprawuje patronat naukowy nad Zespołem Szkół Ekonomicznych Nr 2. W programie znajduje się uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych, wręczenie nagród Dyrektora oraz Dyplomów Prymusa 2004 stypendystom Prezesa RP. Życzenia i gratulacje uczniom oraz nauczycielom składa J.M. Rektor Akademii Ekonomicznej Prof. dr hab. Ryszard Borowiecki.
Spółdzielnia Uczniowska "Rockefeller" zostaje uznana za najlepszą spółdzielnię w Polsce (pokonując 348 spółdzielni). W nagrodę uczniowie otrzymują Puchar Ministra Edukacji Narodowej. Agencja Rozwoju Spółdzielczości, z którą "Rockefeller" współpracuje, uruchamia projekt "Spółdzielnie uczniowskie i spółdzielnie pracy w procesie walki z bezrobociem wśród absolwentów". Chętni absolwenci (spółdzielcy) mogą liczyć na pomoc w tworzeniu własnych spółdzielni.
Jako jedyna szkoła w Krakowie bierzemy udział w programie unijnym "Leonardo da Vinci", polegającym na stworzeniu kompendium wiedzy na temat uwarunkowań finansowych, biznesowych i kulturowych w poszczególnych krajach Unii Europejskiej. Ma ono służyć pomocą we wzajemnych kontaktach na płaszczyźnie gospodarczej Wspólnoty. W projekcie biorą udział placówki dydaktyczne i instytucje z Węgier, Holandii, Francji i Szwecji. Projekt składa się z kilku modułów. Najpierw powstaje słownik finansów, handlu i prawa biznesowego, potem przewodnik po międzynarodowym prawie ekonomicznym, na koniec publikacja dotycząca uwarunkowań kulturowych Polski. Nad projektem pracuje 14 nauczycieli z naszej szkoły.
Uroczyście obchodzony jest jubileusz 15-lecia współpracy ze szkołą bankową we Lwowie. Koncert dla studentów Lwowskiego Instytutu Bankowości we Lwowie daje szkolny zespół wokalno-taneczny. Honorowym gościem jubileuszowego spotkania jest Konsul RP we Lwowie.
Włączamy się do modlitw za zmarłego Ojca Świętego Jana Pawła II, uroczysta Msza święta zostaje odprawiona w kościele Matki Bożej Królowej Polski. Wielu uczniów i nauczycieli wyrusza w Białym Marszu i bierze udział w Mszy świętej na krakowskich Błoniach. Przysłonięta kirem na znak żałoby jest gablota z błogosławieństwem Ojca Świętego, jakim obdarzył Szkołę z okazji 50-lecia.
Wiele sukcesów sportowych odnosi mgr Beata Wójcik:
I miejsce w X Marszobiegu Niepodległości;
II miejsce w Mistrzostwach Małopolski w strzelaniu z broni kulowej dla nauczycieli PO;
III miejsce w X Memoriałowym Biegu im. Bogdana Włosika;
IV miejsce w XIX mistrzostwach Polski Nauczycieli w biegu na 2000m. w ramach XLI Crossu Ostrzeszowskiego (kat. członkinie "Solidarności"
Kończy szkołę 213 ostatnich absolwentów 5-letniego Liceum Ekonomicznego i Liceum Handlowego. Wszyscy składają egzamin dojrzałości ze średnią oceną 4,35. Po raz pierwszy w szkole odbywa się nowy egzamin maturalny, zdaje go 86 absolwentów Liceum Profilowanego. Jego wyniki napawają satysfakcją nauczycieli - złożyło egzamin 88,4% absolwentów (przy średniej w Małopolsce dla liceów profilowanych 73,7%). 42 absolwentów ZSZ przystępuje do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe w zawodzie sprzedawca. Egzamin składa 95,2% zdających (średnia w kraju 83%).
Kandydatami do stypendium Premiera RP zostają: Patrycja Gierasińska (LP) oraz Ewelina Łącz (TEH).
2005/2006 - W Jubileuszowym 55-tym roku pracy szkoły w skład Zespołu Szkół Ekonomicznych Nr 2 wchodzą:
V Liceum Profilowane (profil ekonomiczno-administracyjny i zarządzanie informacją) - 8 oddziałów;
Technikum Ekonomiczno-Handlowe Nr 5 (zawód: technik ekonomista i technik handlowiec) - 21 oddziałów;
Zasadnicza Szkoła Zawodowa Nr 4 (zawód sprzedawca) - 2 oddziały;
Technikum Uzupełniające dla Dorosłych nr 4 (zawód technik handlowiec) - 4 oddziały;
Liceum Handlowe dla Dorosłych (zawód technik handlowiec - wygasające) - 4 oddziały.
W 37 oddziałach uczy się ponad 1200 uczniów i słuchaczy. W szkole zatrudnionych jest 89 nauczycieli, 47 z nich to nauczyciele dyplomowani. W 8 klasach maturalnych, których uczniowie składać będą zewnętrzny egzamin maturalny uczy się 269 uczniów. 148 uczniów kl. IV Technikum Ekonomiczno-Handlowego przystąpi w czerwcu do zewnętrznego egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe w zawodzie technik ekonomista i technik handlowiec. To nowe wyzwanie dla uczniów, nauczycieli i uczniów, wszyscy wierzą, że mu sprostają i osiągną sukces.
Partnerami zagranicznymi szkoły są nadal szkoły w 5 krajach europejskich. Corocznie następuje obustronna wymiana uczniów i nauczycieli, w której bierze udział kilkadziesiąt osób.
Szkoła uroczyście świętuje swój Jubileusz. Odbywają się uroczyste lekcje wychowawcze poświęcone historii Szkoły i sylwetce Patrona. Uczestniczą w nich absolwenci: rodzice i nauczyciele (6 nauczycieli to absolwenci Szkoły). Odbywa się Rajd Szkolnego Koła Krajoznawczo-Turystycznego z okazji Jubileuszu, którego komandorem jest prof. Andrzej Sarota - wieloletni opiekun Koła. Przy dopingu setki uczniów rozgrywają mecz o puchar 55-lecia drużyny koszykarzy - uczniów i absolwentów Szkoły prowadzone przez mgr Adama Gradka. Szkolną Mszę Świętą w Kościele parafialnym pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa celebrują księża katecheci. Centralna uroczystość z udziałem dostojnych gości odbywa się w Nowohuckim Centrum Kultury, bo właśnie w Nowej Hucie Szkoła pracuje już 45 lat. Wśród jej mieszkańców jest powszechnie znana i wciąż popularna. Kształci kolejne pokolenia, do Szkoły uczęszczają już nie tylko dzieci, ale i wnuki absolwentów. Łączna ich liczba w 55-leciu wynosi 19 639.
Napisane przez MS
dnia 10.11.2007 20:10 ·
0 komentarzy ·
4534 czytań ·