Wrocław to leżąca nad Odrą skarbnica atrakcji turystycznych i Europejska Stolica Kultury w 2016 roku. Posiada bogatą historię liczącą ponad 1000 lat, która potrafi zachwycić każdego. Miasto jest odwiedzane rocznie przez kilka milionów turystów - w tym roku również przez klasę 3 TA.
W dniach 9-11 maja 2018 roku odbyła się wycieczka klasowa do stolicy Dolnego Śląska, podczas której mogliśmy dowiedzieć się wielu interesujących faktów na temat historii tego miasta, a także podziwiać architekturę, która w szczególności nas urzekła.
Pierwszy dzień zarezerwowaliśmy na całkowity odpoczynek. Zaraz po przyjeździe udaliśmy się na wrocławski rynek, gdzie mogliśmy podziwiać niezwykłe, stare kamienice z kawiarni, w której raczyliśmy się deserem. Z racji tego, że jednym z punktów planu naszej wycieczki było wspólne gotowanie, wybraliśmy się do sklepu po niezbędne produkty, aby przyrządzić pizzę wg przepisu Pana Macieja Belcarza. Tworzenie czegoś wspólnie było niesamowitym doświadczeniem, każdy z nas miał jakieś zadanie. Zjedliśmy przyrządzony posiłek przy wspólnym stole.
Drugi dzień był zdecydowanie intensywniejszy, ponieważ opierał się na dokładniejszym zwiedzaniu Wrocławia wraz z przewodnikiem. Ostrów Tumski, czyli najstarsza dzielnica miasta fascynuje turystów licznymi zabytkami. Kościół późnoromański pod wezwaniem św. Idziego i wiążący się z legendą o "Bramie kluskowej". Most Tumski potocznie nazywany Mostem Zakochanych to popularne miejsce spotkań zakochanych par. Tradycją jest wieszanie na nim kłódek i wyrzucanie klucza do Odry na znak trwałości związku. Zakład Narodowy im. Ossolińskich został utworzony w 1817 roku przez Józefa Maksymiliana hr. Ossolińskiego. Obecnie jest to biblioteka uniwersytecka licząca około dwóch milionów jednostek, w których znajdują się druki zwarte, czasopisma, rękopisy, stare druki i inne. Kolejną atrakcją była Hala Stulecia znajdująca się na liście Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO to miejsce największych wystaw, konferencji, wydarzeń kulturalnych i koncertów. Popołudniu udaliśmy się do Ogrodu Japońskiego, który urzekł nas bogactwem wspaniałych roślin. Te wszystkie miejsca, które zwiedziliśmy utwierdziły nas w przekonaniu, że Wrocław posiada wspaniałe budynki oraz miejsca, w których można zwyczajnie odpocząć.
Trzeciego dnia z samego rana wybraliśmy się do wrocławskiego ZOO. Jest to najstarszy ogród zoologiczny w Polsce, posiadający gatunki zwierząt prawie z każdego miejsca na świecie. Największą atrakcją zoo jest Afrykanarium z ogromnymi akwariami. Dzięki tej wizycie mogliśmy obserwować w jaki sposób zachowują się zwierzęta, które dotychczas mogliśmy zobaczyć tylko w książkach. Zaraz po spacerze udaliśmy się na dworzec autobusowy skąd wróciliśmy do Krakowa.
Podsumowując cały wyjazd uważamy, że Wrocław to dość specyficzne miasto, które jednych może zauroczyć, natomiast innych pozostawić z mieszanymi odczuciami. Jedno jest pewne - podróże rozwijają, dlatego zachęcamy każdego do odkrywania nowych miejsc. Zobacz zdjęcia...